آلویزهارمونی
آلویزهارمونی همساز با رقص طبیعت

پرسش و پاسخ درباره الماس های سنتتیک (Lab-Grown Diamonds)

خلاصه

الماس های سنتتیک برای خرید حلقه های نامزدی و سایر جواهرات به انتخاب های محبوب تبدیل شده اند. با این حال، همیشه قبل از خرید باید بدانید که چه چیزی دریافت می کنید. در این پرسش‌های متداول، حقیقت الماس‌های رشد یافته در لابراتوار را بیاموزید.

۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
194بازدید
پرسش و پاسخ درباره الماس های سنتتیک (Lab-Grown Diamonds)

آیا الماس های رشد یافته در لابراتوار، الماس واقعی هستند؟
از نظر شیمیایی، فیزیکی و اپتیکی، الماس های سنتتیک با الماس های طبیعی یکسان هستند. آنها الماس های واقعی با ساختار بلوری و درخشش زیبا مانند الماس های طبیعی هستند. الماس های تولید شده در آزمایشگاه همان سختی معروف 10در مقیاس موهس را دارند. آنها به همان اندازه الماس های طبیعی بادوام هستند و با این حال از نظر هزینه بصرفه تر هستند. این موارد سبب شده که الماس های مصنوعی را حتی مشهورترین جواهرفروشی ها ببینیم.

به الماس های سنتتیک چه می گویند؟
آنها می توانند نام های متفاوتی در بازار داشته باشند. ساخته شده در لابراتوار (Lab-made یا lab-created) ، رشد یافته در آزمایشگاه lab-grown ، سنتتیک (synthetic) ، پرورش یافته (cultured) ، ساختگی (created) می توانند نام‌های مورد استفاده این نوع الماس ها باشند.

آیا می توانید تفاوت بین الماس آزمایشگاهی و الماس طبیعی را تشخیص دهید؟
در نگاه اول، هیچ راهی برای تشخیص تفاوت بین الماس سنتتیک و طبیعی وجود ندارد. با این حال، دو جزئیات کوچک وجود دارد که می توانید به دنبال آن باشید. با یک ذره بین (لوپ 10x)، سعی کنید یک نوشته حکاکی شده لیزری کوچک روی کمربند (گریدل) نگین پیدا کنید – ببینید آیا می توانید آن را بخوانید. بسیاری از الماس های رشد یافته در لابراتوار دارای حکاکی ای هستند که نشان می دهد آنها ساخته شده در آزمایشگاه می باشند.

پرسش و پاسخ درباره الماس های سنتتیک (Lab-Grown Diamonds)

بیگی

کارشناس تولیدمحتوا