آلویزهارمونی
آلویزهارمونی همساز با رقص طبیعت

بزرگترین راف الماس صورتی 300 سال اخیر در آنگولا کشف شد

خلاصه

یک راف الماس صورتی به وزن 170 قیراط در آنگولا کشف شده است و ادعا می شود که بزرگترین سنگ راف الماس صورتی موجود در 300 سال اخیر است. مالک این معدن، شرکت الماس لوکاپا، روز چهارشنبه 5 مرداد 1400 ، در وب سایت خود اعلام کرد که این الماس باکیفیت type IIA که “لولو رز Lulo Rose” نام دارد، در معدن الماس آبرفتی لولو در منطقه غنی از الماس منطقه لوندا نورته آنگ

۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
210بازدید
بزرگترین راف الماس صورتی 300 سال اخیر در آنگولا کشف شد

خوشحالی کمپانی لوکاپا و دولت آنگولا
از هر 10000 الماس فقط یکی صورتی رنگ است. استفن وترال، مدیر اجرایی لوکاپا (lucapa)، گفت: بنابراین وقتی الماس صورتی بسیار بزرگ را پیدا می کنید، مطمئناً به یک چیز بسیار نادر نگاه می کنید. انتظار می رود این سنگ صورتی هنگام حراج قیمت بسیار بالایی داشته باشد.

لولو یک معدن آبرفتی است، به این معنی که سنگ ها از بستر رودخانه استخراج می شوند. وترال که از دفتر مرکزی شرکت در استرالیا صحبت می‌کرد، گفت که شرکت لوکاپا در حال جستجوی ذخایر زیرزمینی، معروف به لوله‌های کیمبرلیت است که منبع اصلی الماس است.

وترال گفت:
ما به دنبال لوله‌های کیمبرلیت هستیم که این الماس‌ها را به سطح آورده است. وقتی این الماس‌های بزرگ با ارزش بالا را پیدا می‌کنید، مطمئناً از دیدگاه ما، هیجان را در شکار منبع اصلی افزایش می‌دهد.

او گفت که حدود 400 کارمند در معدن لولو مشغول به کار هستند، معدنی که در حال حاضر دو الماس بزرگ کشف شده در آنگولا از جمله یک الماس پاک 404 قیراطی را تولید کرده است.

بزرگترین راف الماس صورتی 300 سال اخیر در آنگولا کشف شد

بیگی

کارشناس تولیدمحتوا